NY/PA Corporate Cup slated for July 28 (2024)

The 2024 NY/PA Corporate Cup Soccer Showcase final rosters have been finalized.

The games will be played at noon (girls silver), 2:30 p.m. (boys silver), 5 p.m. (girls gold) and 7:30 p.m. (boys gold) at Kane High School on Sunday, July 28.

A pregame ceremony will begin 30 minutes prior to each match start time.

There will be 175 players from 45 different schools competing from the Northwestern Pennsylvania and Southwestern New York areas.

There will also be halftime entertainment, 50/50s, raffles and more. Admission is free.

Rosters are listed below.

BOYS

PA GOLD

Coaches: Steffen Blair (Warren, Head Coach), T.J. Weaver (Ridgway/Johnsonburg), Peter Butler (Bradford), Mike Shaffer (St. Marys), David Reitz (Brookville), Matt Erickson (DuBois), Don Montgomery (Clarion-Limestone), Aaron Clark (Port Allegany)

Players: 0 — Carter Dush (St. Marys), 2 — Angelo Catalone (St. Marys), 3 — Henry Kisler (Port Allegany), 4 — Brad Fiscus (Brookville), 5- Jason McAnany (St. Marys), 7 — Timmy Brannock (Elk County Catholic), 8 — Casey Rich (Warren), 9 — Mitch Strauss (Bradford), 10 — Ethan Illerbrun (Kane), 11 — Andrew Mangold (Bradford), 12- Gavin Rex (Warren), 13 — Case Seymour (Eisenhower), 15 — Liam Brem (St. Marys), 16 — Dawson Krug (St. Marys), 20 — Steven Plyler (Brookville), 21 — James Pistner (St. Marys), 23 — Quin Norris (Warren), 24 — Rilee Payne (Brookville), 47 — Austin Hamilton (Port Allegany), 49 — Jay Sheloski (DuBois), 66 — Landon Lohrman (Bradford)

NY GOLD

Coaches: Jason Deering (Southwestern, Head Coach), Jon Luce (Allegany-Limestone), Mike Zilker (Bolivar-Richburg), Bonnie Schnars (Jamestown), T.J. Magro (Olean), Nick Quattrone (Falconer)

Players: 1 — Cooper Freeman (Randolph), 2 — Robert Childs (Hinsdale), 4 — Alex Linderman (Olean), 5 — Nathan Baiiley (Falconer), 6 — Connor Young (Southwestern), 7 — Owen Doherty (Ellicottville), 8 — Ethan Gilbert (Falconer), 9 — Carson Kwiatkowski (Allegany-Limestone), 10 — Sam Edwards (Ellicottville), 11 — Drew Oste (Maple Grove), 12 — Tyler Maloney (Jamestown), 13 — William Bentaovich (Ellicottville), 14 — Andrew Fratercangelo (Olean), 15 — Cooper Wilczewski (Allegany-Limestone), 16 — Keegan Rishel (Maple Grove), 17 — Luke Griffin (Allegany-Limestone), 18 — Ben Edwards (Ellicottville), 19 — Ryan Ohl (Southwestern), 21 — Grey Kidder (Southwestern), 22 — Jonas Gsing (Southwestern), 23 — Reiss Gaines (Bolivar-Richburg), 28 — Connor Ellison (Allegany-Limestone)

PA SILVER

Coaches: Aaron Clark (Port Allegany, Head Coach), David Reitz (Brookville), Don Montgomery (Clarion-Limestone), T.J. Weaver (Ridgway/Johnsonburg)

Players: 0 — Austin Brown (DuBois), 2 — Maddox Harmon (Brookville), 3- Brady Pierce (Clarion-Limestone), 4 — Lukasz Curtis (St. Marys), 5 — Ethan Streich (Coudersport), 7 — Alex Schott (Port Allegany), 9 — Gavin Lehman (Ridgway), 10 — Tucker Scott (Clearfield), 11 — Aaron Mishic (Kane), 12 — Mason Heindl (St. Marys), 13- Bobby Urmann (Elk County Catholic), 14 — Isaac Reitz (Brookville), 15 — Colton Gardner (Brookville), 17 — Saxon Palmer (Port Allegany), 19 — Alex Eaton (Sheffield), 20 — Michael Emerick (Port Allegany), 21 — Owen Kisler (Port Allegany), 22 — Micah Baston (Coudersport), 24- Aaron Bennett (St. Marys), 25- Dominick Holmberg (Warren), 47 — Justin Dunn (Port Allegany), 48 — Jacob Alberts (DuBois)

NY SILVER

Coaches: Mike Zilker (Bolivar-Richburg, Head Coach), Jon Luce (Allegany-Limestone), Bonnie Schnars (Jamestown)

Players: 00 — David Abdo (Bolivar-Richburg), 1 — Noah Burch (Jamestown), 2- Aiden Cowburn (Wellsville), 3 — Braeden Wight (Cuba-Rushford), 4 — Gian Parry (Allegany-Limestone), 6 — E.J. Doherty (Ellicottville), 7 — Lincoln Carpenter (Jamestown), 8 — Evan Turybury (Genesee Valley), 9 — Arley Culver (Maple Grove), 10 — Brendan Devereaux (Frewsburg), 11 — Karsten Stadtler (Olean), 12 — Lucius Griggs (Wellsville), 14 — Kyle Robinson (Ellicottville), 15 — Zander Parsons (Allegany-Limestone), 18 — Thomas Buaffmante (Allegany-Limestone), 19 — Jesse Decker (Allegany-Limestone), 20 — Ty Oste (Maple Grove), 21 — Cayden Gaines (Bolivar-Richburg), 22 — Jacob Elliott (Hinsdale), 27 — Gavin Haggerty (Wellsville), 29 — Bergen Nelson (Southwestern), 99 — Landon Barkley (Bolivar-Richburg)

GIRLS

PA GOLD

Coaches: Jim Warnick (Bradford, Head Coach), Brittany Sprankle (Kane), Chris Kurtz (Curwensville), Rachel Smith (Ridgway), Mike Puhala (Brockway), A.J. Lucas (Bradford), Travis Cowburn (Bradford)

Players: 1 — Rylie Corbett (Bradford), 2 — Alyssa Mangold (Bradford), 3 — Sophie Radakowski (St. Marys), 4 — Lilly Stanley (Warren), 5 — Journey Wilmoth (Port Allegany), 6 — Kailey Bartlett (Port Allegany), 7 — Zoe Puhala (Brockway), 8 — Bella Prince (Bradford), 10 — Kelsea Austin (Bradford), 12 — Jaydon Hogue (Bradford), 13 — Rhea Spinda (Brockway), 14 — Lani Wenzel (Warren), 15 — Callen Gigliotti (Eisenhower), 16 — Lillian Steele (Northern Potter), 18 — Josie Orinko (Brockway) 21- Ally Notarianni (Johnsonburg), 23 — Leyna Irwin (Warren), 24 — Kiersten Taylor (Bradford), 26 — Jasmine Carney (DuBois), 27 — Lucy Bigelow (Warren), 32 — Lucia Hayes (St. Marys), 57 — Meea Irwin (Warren)

NY GOLD

Coaches: Jon Beardsley (Fillmore, Head Coach), Dale MacArthur (Allegany-Limestone), Scott Stone (Frewsburg), Derek Houser (Southwestern), Mark Emery (Bolivar-Richburg), John Fitzpatrick (Hinsdale)

Players: 0 — Preslee Miller (Fillmore), 00 — Chloe Baker (Allegany-Limestone), 1 — Allison Smith (Portville), 2 — Gracie Conlan (Frewsburg), Grace Russell (Fillmore), 4 — Addison Hultberg (Frewsburg), 5- Audrey Hurlburt (Ellicottville), 6 — Kaylyn Carnes (Southwestern), 7 — Abby Peck (Allegany-Limestone), 8 — Kylie Kress (Maple Grove), 10 — Jada Cole (Chautauqua Lake), 11 — Carley Barney (Allegany-Limestone), 12 — Hope Russell (Fillmore), 13 — Addie Fisher (Allegany-Limestone), 14 — Ella Propheter (Jamestown), 15 — Cloey Larabee (Cuba-Rushford), 16 — Kealy Caflisch (Frewsburg), 18 — Moira Walsh (Allegany-Limestone), 22 — Audrey Eckwahl (Frewsburg), 23- Brooke Butler (Ellicottville), 26 — Julianna Roth (Falconer), 31 — Grace Gariepy (Portville)

PA SILVER

Coaches: Chris Kurtz (Curwensville, Head Coach), Brittany Sprankle (Kane), Rachel Smith (Ridgway)

Players: 0 — Sara Zameroski (Ridgway), 00 — Jennifer Baxter (Port Allegany), 1 — Sophia Benjamin (St. Marys), 2 — Jazmine Jones (Warren), 3 — Kallie Milliard (Johnsonburg), 4 — Kendra Meade (Port Allegany), 5 — Alexis Rohr (Ridgway), 6 — Anna Meyers (Kane), 7 — Bailey Williams (Warren), 8 — Julianna Cole (Smethport), 10 — Lily Madison (Port Allegany), 13- Madison Jones (Warren), 14 — Jenyka Hearst (Kane), 15 — Madison Fillhart (Port Allegany), 17 — Hannah Wolff (Ridgway), 20 — Ketha Line (Smethport), 23 — Liliana McKay (St. Marys), 26 — Ariel Carney (DuBois), 27 — Gracie close (Bradford), 32 — Jordan Peoples (Curwensville), 47 — Alayna Palmer (Port Allegany)

NY SILVER

Coaches: Jon Beardsley (Fillmore, Head Coach), Dale MacArthur (Allegany-Limestone), Scott Stone (Frewsburg), Derek Houser (Southwestern), Mark Emery (Bolivar-Richburg), John Fitzpatrick (Hinsdale)

Players: 00 — Stella Smith (Randolph), 1 — Amara Pacheco (Jamestown), 2 — Tenlee Miller (Fillmore), 3 — Talia O’Connor (Wellsville), 4 — Nazara DeGolier (Portville), 5 — Emily Stuck (Wellsville), 6 — Natalie Reynolds (Portville), 7 — Sara Smith (Randolph), 8 — Jaden Dunbar (Wellsville), 9 — Lauren Viglietta (Wellsville), 10 — Emily Collins (Portville), 11- Mylee Miller (Fillmore), 12 — Madison Honeck (Allegany-Limestone), 13 — Bayleigh Tallman (Belfast), 14 — Kaylie Fuller (Wellsville), 15- Lexi Benjamin (Olean), 16- Madison Kahm (Allegany-Limestone), 20 — Caelyn Stevens (Wellsville), 21 — Ayla Faulkner (Wellsville), 22- Mackenzie Rhodes (Allegany-Limestone), 32- Courtney Marsh (Ellicottville), 63 — hailey Gaines (Bolivar-Richburg)

NY/PA Corporate Cup slated for July 28 (2024)
Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Ouida Strosin DO

Last Updated:

Views: 6240

Rating: 4.6 / 5 (56 voted)

Reviews: 95% of readers found this page helpful

Author information

Name: Ouida Strosin DO

Birthday: 1995-04-27

Address: Suite 927 930 Kilback Radial, Candidaville, TN 87795

Phone: +8561498978366

Job: Legacy Manufacturing Specialist

Hobby: Singing, Mountain biking, Water sports, Water sports, Taxidermy, Polo, Pet

Introduction: My name is Ouida Strosin DO, I am a precious, combative, spotless, modern, spotless, beautiful, precious person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.